Plantation Jamaica 2007
74,95 €(60,44 € ALV 0%)
Plantation Rum
Erittäin runsasmakuinen ja upeasti kypsynyt vuosikertarommi
REKISTERÖIDY TILATAKSESI
Anniskeluluvalliset suoramyyntiasiakkaat voivat tehdä tilaukset verkkokauppamme kautta. Tilausten tekeminen edellyttää rekisteröitymistä.
Kirjaudu / RekisteröidyTietoa tuotteesta
Kauan kypsytetty, täysin kuiva rommi, tyyli, jota asiantuntijat arvostavat. Clarendon on tislaamon nimi ja MPS-merkintä viittaa estereitten määrään (tässä 60-70 g/HL AA), joita tässä rommissa on 6-7 -kertainen määrä viisiportaisen asteikon ykköstasoon verrattuna. MSP on toinen taso. Lopputulos on erittäin runsasmakuinen ja upeasti kypsynyt vuosikertarommi. tuote kuuluu rajoitetun saatavuuden vuosikertarommien valikoimaan nimeltään Under the Sea. Sarjasta julkaistaan kuusi erikoisrommia edeltävän vuosikertasarjan Birds of Paradise tapaan. Rommit ovat ekspressiivisiä ja yksilöllisiä erikoisrommeja, joissa alkuperämaan tyylit, kulttuuri ja olosuhteet (’terroir’) pääsevät esille. Pitkä, 13 vuoden kypsytys tropiikissa, sitten 2 vuoden kypsytys valikoiduissa tynnyreissä Ranskassa on jalostanut tästä rommista luksustuotteen, jolle on rommiharrastajien ja ammattilaisten keskuudessa paljon kysyntää.
Lisätiedot
Tuottaja | Plantation Rum |
---|---|
Vuosikerta | 2007 |
Sokeri | 1 g/ltr |
Alkoholi | 48.4 % |
Maa | Jamaika |
Täyteläisyys | Täyteläinen |
Makeusaste | Kuiva |
Suljentatyyppi | Luonnonkorkki |
Pakkauskoko | 70 cl |
Pakkaustyyppi | Lasi |
Pakkauksia/ LTK | 6 |
Valikoima | Alko tilausvalikoima |
Panttitieto | Ei panttia |
Norex tuotenumero | 125039 |

Plantation Rum
Alexandre Gabriel on kuin tutkimusmatkailija. Loputon uteliaisuus, intohimo ja hienostunut kauneuden taju ovat hänen eväitään täydellisyyden tavoittelussa. Vuonna 1989 hän löysi konjakkitalon nimeltä Maison Ferrand ja osti sen. Hänen tiiminsä rakensi verkoston konjakin myyntiin ja sukelsi konjakin maailmaan yksityiskohtia myöten. Lue lisää
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.