Wolfberger Les Festives Riesling (150cl)
39,98 €(32,24 € ALV 0%)
Wolfberger
Laadukas Riesling juhliin ja juhlittaville
REKISTERÖIDY TILATAKSESI
Anniskeluluvalliset suoramyyntiasiakkaat voivat tehdä tilaukset verkkokauppamme kautta. Tilausten tekeminen edellyttää rekisteröitymistä.
Kirjaudu / RekisteröidyJaa
Tietoa tuotteesta
Wolfbergerin Les Festives -sarja koostuu laadukkaista viineistä, joiden rypäleet tulevat Alsacen parhailta alueilta ja ne ovat laadultaan sadonkorjuun huippua. Les Festives -viinejä tuotetaan ainoastaan Magnum-pulloissa. Les Festives -viinit viihtyvät nimensä mukaisesti juhlissa ja ovat myös mainio lahja juhliin ja juhlittaville.
Lisätiedot
Alueluokitus | AOC Alsace |
---|---|
Rypäleet | Riesling 100% |
Tuottaja | Wolfberger |
Vuosikerta | 2019 |
Sokeri | 7 g/ltr |
Alkoholi | 12.5 % |
Maa | Ranska |
Makeusaste | Kuiva |
Hapokkuus | Erittäin hapokas |
Hapot | 5.5 g/ltr |
Suljentatyyppi | Luonnonkorkki |
Pakkauskoko | 150 cl |
Pakkaustyyppi | Lasi |
Pakkauksia/ LTK | 6 |
Valikoima | A-tukku, Alko tilausvalikoima, Kesko |
Panttitieto | Ei panttia |
Norex tuotenumero | 146078 |

Wolfberger
Wolfbergerin yli satavuotias osuuskunta on yksi Ranskan suurimmista viinintuottajista ja Alsacen suurin. Osakkaina on 450 viljelijää, jotka korjaavat rypäleensä 13 000 palstalta, joiden pinta-ala on 1200 hehtaaria. Wolfbergerin viinit edustavat laajasti koko Alsacen viinien kirjoa, sillä mukana ovat kaikki alueen Lue lisää
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.