Plantation Isle of Fiji
39,90 €(32,18 € ALV 0%)
Plantation Rum
Fair Trade rommeista valmistetut kunnianosoitus Fiji saarille.
REKISTERÖIDY TILATAKSESI
Anniskeluluvalliset suoramyyntiasiakkaat voivat tehdä tilaukset verkkokauppamme kautta. Tilausten tekeminen edellyttää rekisteröitymistä.
Kirjaudu / RekisteröidyJaa
Tietoa tuotteesta
Rommi kuvastaa Fiji saarien trooppista luontoa, sinisiä laguuneja ja eksoottisia eläimiä. Saarien puhtaat vedet sekä sen vulkaaninen maaperä kasvattavat laadukasta sokeriruokoa, josta tislataan aromikasta rommia. Tuplakypsytys tarkoittaa sitä, että rommeja kysytetään 2-3 vuotta Fijillä, ja sen jälkeen vuoden verran Maison Ferrandin konjakkitynnyrissä Ranskassa.
Lisätiedot
Tuottaja | Plantation Rum |
---|---|
Alkoholi | 40 % |
Maa | Fidzi |
Suljentatyyppi | Luonnonkorkki |
Pakkauskoko | 70 cl |
Pakkaustyyppi | Lasi |
Pakkauksia/ LTK | 6 |
Valikoima | Alko tilausvalikoima |
Panttitieto | Alko lasipullo |
Norex tuotenumero | 125057 |

Plantation Rum
Alexandre Gabriel on kuin tutkimusmatkailija. Loputon uteliaisuus, intohimo ja hienostunut kauneuden taju ovat hänen eväitään täydellisyyden tavoittelussa. Vuonna 1989 hän löysi konjakkitalon nimeltä Maison Ferrand ja osti sen. Hänen tiiminsä rakensi verkoston konjakin myyntiin ja sukelsi konjakin maailmaan yksityiskohtia myöten. Lue lisää
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.