Monte dos Amigos Entertaining Red
9,79 €(7,90 € ALV 0%)
Casa Relvas
Herkullisen hedelmäinen
Tämä tuote myydään erissä. Erän minimimäärä on 6 kpl
REKISTERÖIDY TILATAKSESI
Anniskeluluvalliset suoramyyntiasiakkaat voivat tehdä tilaukset verkkokauppamme kautta. Tilausten tekeminen edellyttää rekisteröitymistä.
Kirjaudu / RekisteröidyTietoa tuotteesta
Monte dos Amigos viinit tehtiin juhlistamaan ystävyyttä. Ne ovat todella helposti nautittavia ja erittäin miellyttäviä. Rypäleet korjattiin yön viileydessä, rangat poistettiin kokonaan ja marjoja maseroitiin 48 tuntia ennen käymistä jäähdytetyissä tankeissa. Malolaktisessa käymisessä tammisauvat antoivat lisäulottuvuutta viinille. Kymmenesosa viinistä kypsyi suurissa tynnyreissä puoli vuotta.
Lisätiedot
Alueluokitus | Regional Alentejano |
---|---|
Rypäleet | Aragonez, Syrah, Touriga Nacional |
Tuottaja | Casa Relvas |
Vuosikerta | 2021 |
Sokeri | 5 g/ltr |
Alkoholi | 13.5 % |
Maa | Portugali |
Täyteläisyys | Keskitäyteläinen |
Tanniinit | Keskitanniininen |
Hapot | 9 g/ltr |
Suljentatyyppi | Kierrekorkki |
Pakkauskoko | 75 cl |
Pakkaustyyppi | Lasi |
Pakkauksia/ LTK | 6 |
Valikoima | Alko vakiovalikoima |
Panttitieto | Alko lasipullo |
Norex tuotenumero | 198033 |

Casa Relvas
Portugalilainen Casa Relvas haluaa tuottaa laatuviinejä kaikkiin elämän hetkiin; viinejä jotka tuovat mieleen hyvät ajat, viinejä jotka ovat Alentejon lahja maailmalle. 1997 perustettu yhtiö on nuori, mutta se on kasvanut valtavasti: yhtiöllä on 750 hehtaaria korkkia tuottavaa metsää, 250 hehtaaria Lue lisää
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.